Nie szukaj daleko,

LO im. Bolesława Chrobrego

otrzymało tytuł Brązowej Szkoły 2019

 w rankingu  Perspektyw 2019

                                                        

Nawigacja

..

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z XXIII Jesiennych Spotkań z Literaturą i językiem polskim.

Spotkania kółka dziennikarskiego odbywają się w środy w gabinecie 112 w godzinach 13.35-15.15  
 
 

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 1311657

 

 

Na 100% sukces masz, gdy wybierzesz Zespół nasz !!!

 

ZSO jest PRO !!!

        

 • Drodzy Rodzice!

  Niebawem rozpocznie się kolejny etap edukacyjny Waszych dzieci. Stoją Państwo przed trudnym wyborem szkoły, która spełni wasze oczekiwania.

   

  Dlatego zapraszamy Państwa do nas!

   

  Szkoła Podstawowa nr 5 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gubinie funkcjonuje od 1.09.2017r.  W naszej szkole uczą się już uczniowie w klasach: pierwszej, drugiej i czwartej. W roku szkolnym 2019/2020 planujemy otwarcie kolejnej klasy pierwszej.

   

  Zapraszamy Państwa do nas codziennie w godzinach od 8.00-15.00.

 • Spotkanie z Melpomeną

  W ramach obchodzonego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru w szkolnej auli spotkali się uczniowie, aby obejrzeć premierowe przedstawienie inscenizacji wiersza Jana Brzechwy Na straganie, przygotowane przez szkolne koło teatralne, spektakl  najmniejszego teatrzyku świata Zielona Gęś K.I. Gałczyńskiego oraz fragment II cz. Dziadów Adama Mickiewicza. Działania teatralne połączyły pokolenia. Na scenie spotkali sie uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjaliści i tegoroczni maturzyści. W przygotowaniu wydarzenia pomagały uczniom panie Wioletta Kucharska - Spiralska i Alicja Tyl.

 • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi i Poezji

  W kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny jednym z wielu realizowanych przedsięwzięć była gra dydaktyczna związana z Międzynarodowym Dniem Liczby Pi (14.03) i Poezji (21.03). Udział w zmaganiach wzięły klasy licealne (Ia, Ib, IIa, IIb, IIIc) i gimnazjalne (III B, III C). Drużyny miały do rozwiązania zadania z zakresu matematyki i poezji, np.: zapisać z pamięci rozwinięcie dziesiętne liczby π, rozwiązać zadania z ciągów, napisać hasło promujące matematykę, trimino z poetyki, z wylosowanych z kapelusza dadaisty słów ułożyć wiersz, zagrać w kole fortuny. Drużyny dzielnie rywalizowały, pomiędzy kolejnymi miejscami były niewielkie różnice punktów. Ostatecznie I miejsce zajęła klasa II a, II – II b i III – IIIc. Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili. Poniżej prezentujemy hasła reklamowe i wierszyki.

 • Powitaliśmy wiosnę

  Z okazji I Dnia Wiosny zajęcia w naszej szkole przybrały niecodzienną formułę. Było coś dla duszy i dla ciała. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z dietetyczką Katarzyną Zienkiewicz, tańczyli w auli zumbę oraz obejrzeli przedstawienie Żyj zdrowo przygotowane przez pedagoga szkolnego.  Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji oraz Dnia Liczby π odbyła sie gra dydaktyczna, którą wygrała klasa IIa LO. Samorząd Uczniowski zorganizował wybory Miss Szkoły. Tytuł Miss Szkoły przyznano Dominikowi Niemaczkowi z klasy III C gimnazjum.

 • Młodzież wybiera Europę 2019

  Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie wzięli udział w odbywającym się w Zamku Trebnitz polsko-niemieckim projekcie pt. „Młodzież wybiera Europę 2019”.

  Natalia Faltyn, Klaudia Gancarz, Konrad Przysmak, Amelia Kaczmarek, Sara Herniak, Otylia Lenart, Joanna Paszkiewicz, Sandra Kosińska i Oliwia Krzyżaniak wraz z uczniami z Gimnazjum w Forst i Boleszkowic brali udział w warsztatach dotyczących politycznej przyszłości Europy i regionu przygranicznego, spotykali się z politykami różnych opcji politycznych ze strony polskiej i niemieckiej, m.in. z ministrem ds. europejskich Stefanem Ludwigiem, prowadzili debaty polityczne, rozmawiali o problemach Europy i Unii Europejskiej, zakładali partie polityczne, w podkomisjach partyjnych przygotowywali rezolucje, które następnie przedstawiali na posiedzeniu plenarnym w ratuszu we Frankfurcie nad Odrą.  

 • Wieczór historii regionalnej

  14 marca odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gubinie spotkanie grupy pasjonatów historii regionalnej. Uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej nr 2 i klas II i III Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gubinie uczestniczyli w prelekcji i pokazie prezentacji przygotowanych przez zaproszonych ekspertów: Prezesów:  Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gubińskiej – Stefana Pilaczyńskiego oraz Gubińskiego Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego „Łużyce” - Damiana Hasiuka. Podczas tego spotkania młodzież dowiedziała  się, jak przebiegały walki o Gubin,  obejrzała zdjęcia Gubina po wojnie oraz zobaczyła film, jak saperzy rozminowywali „Góry Śmierci”. Niezwykle ciekawą prezentację przedstawił Andrzej Skokowski – przedstawiciel Gubińskiego Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego na temat niebezpieczeństw pozostawionych po II wojnie światowej, czyli m.in. niewybuchów. Jako saper zapoznał również uczestników, jak należy zachować się, gdy znajdziemy takie niebezpieczne eksponaty.

 • Podsumowanie Ligi Przyrodniczej

  Zakończyły się zmagania klas I i II  LO w ramach Szkolnej Ligi Przyrodniczej. Tegoroczna, X już edycja, przebiegała pod hasłem Węgiel jako pierwiastek, budulec, energia i bogactwo naturalne. Uczniowie konkurowali ze sobą w różnych działaniach etapowych, między innymi: rozwiązywali test przyrodniczy, wykonywali zdjęcia, tworzyli wizytówkę węgla, uczestniczyli w części eksperymentalnej w pracowni chemicznej, przygotowywali tematyczną prezentację multimedialną. Efekty pracy można było podziwiać na korytarzu szkolnym.

 • Debata w ZSLiT

  7 marca w ZSLIT w Gubinie odbyła się debata oksfordzka, której tematem była teza Portale społecznościowe przyczyniają  się do kształtowania pozytywnych postaw społecznych.

  Naszą szkołę reprezentowali gimnazjaliści z klas IIIB i IIIC ( Natalia Szczepankiewicz, Ania Kulik, Nina Szkołuda,  Julia Tumiłowicz,  Filip Wiśniewski, Konrad Przysmak, Dawid Ławnicki, Aleksander Wójcik). Do debaty przygotowywali  się w  dwóch grupy w zależności od zajmowanego stanowiska w trakcie debatowania.  Ostatecznie nasi uczniowie wystąpili w roli propozycji przeciwko opozycji ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gubinie. Dyskusja była zacięta, interesująca i pełna ciekawych argumentów.

 • Sukces Julii

  6 marca w Gubińskim Domu Kultury odbył się przegląd powiatowy Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019. Naszą szkołę reprezentowali Marcel Konecny i Julia Tumiłowicz. Recytacja wiersza Wisławy Szymborskiej Nienawiść w wykonaniu Julii urzekła jurorów. Julia znalazła sie w gronie trzech osób nominowanych do finału wojewódzkiego, który odbędzie sie 29 marca w Żaganiu. Gratulujemy i  życzymy powodzenia w finale.

 • Przedszkoliada 2019

  W piątek, 1 marca 2019 roku, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gubinie odbyła się Przedszkoliada. Nauczyciele w-f p. Robert Woszak i p. Ziemowit Patek z pomocą uczniów klasy IIIA gimnazjum  zorganizowali dla małych gości z gubińskich przedszkoli: nr 1, nr 2          i nr 3 zajęcia i zawody sportowe w sali gimnastycznej ZSO w Gubinie. Rywalizacja sportowa była bardzo zacięta. Biegi w kaloszach czy slalom na hulajnodze sprawiły młodym sportowcom wiele radości. Po otrzymaniu zasłużonych medali za osiągnięcia sportowe, przedszkolaki udały się do zorganizowanej przez nauczycieli ZSO i uczniów klasy IIb LO kawiarenki, gdzie zostali poczęstowani pysznym ciastem.

 • Konkurs "Moje zwierzęta"

  Konkurs recytatorski dla klas I i II SP pod hasłem "Moje zwierzęta" odbył się 28 lutego 2019 roku. Wzięło w nim udział dwanaścioro dzieci: Julita Kazimierczak, Emil Szymański, Aleksandra Miś, Dzmitry Roshchupkin, Aleksandra Polaszyk, Bartosz Bojarojć, Michał Szuleko, Wiktor Szostak, Malwina Pindel, Wiktoria Krawczyk, Ksawery Mikszta i Sebastian Kazimierczak. I miejsce zdobył M. Szuleko z klasy I, II miejsce K. Mikszta z klasy I, a III miejsce uzyskała A. Miś z klasy II. Uczestnikom i czcigodnemu jury: pani M. Nieściór, S. Krygowskiej i G. Czabatorowi serdecznie dziękujemy.

 • Jęzory 2019 już za nami

  25 lutego odbyła się II edycja szkolnego konkursu językowego  Jęzory 2019. Brali w nim udział uczniowie III klas gimnazjum i I liceum. Młodzież włączyła się w ten sposób w obchodzony 21 lutego Międzynarodowy  Dzień Języka Ojczystego.

  Zadania konkursowe były różne:  słodkie jak cukierek, lekkie jak piórko, pełne ukrytych znaczeń, czyli takie jak nasza polszczyzna. Widownia dopingowała swoje drużyny, wykorzystując przygotowane wcześniej transparenty.

  Trzy zwycięskie drużyny otrzymały z rąk pani dyrektor Haliny Bogatek nagrody, medale i dyplomy. Konkurs przygotował i przeprowadził zespół polonistyczny (A. Tyl, M. Jarosz, S. Krygowska).

 • Z wizytą na Uniwersytecie Zielonogórskim

  Dnia 14 lutego uczniowie klasy I ( biologiczno - chemicznej) pod opieką nauczycieli M. Sobczyk i R. Franczak uczestniczyli w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez pracowników Wydziału Nauk Biologicznych. Warsztaty nosiły tytuł Wielkie i małe problemy roślin.

  Celem zajęć było zapoznanie się z procesami fizjologicznymi zachodzącymi w roślinach, poznanie budowy i obsługi mikroskopu świetlnego, wykonanie i opisanie preparatów mikroskopowych oraz rozdzielenie roślinnego barwnika przy pomocy chromatografii bibułowej. Uczniowie w dwuosobowych grupach wykonywali doświadczenia oraz analizowali ich wyniki. Atrakcją była możliwość "zaprzyjaźnienia się" z nieznany dotąd dla uczniów ssakiem z rodziny latopałankowatych.

Gimnazjalisto i ósmoklasisto przed Wami ważna życiowa decyzja. Zastanówcie  się, co chcecie robić w przyszłości, porozmawiajcie z rodzicami i dokonajcie wyboru kierunku kształcenia.

Jeśli dobrze wybierzesz teraz, masz większą szansę na spełnienie swoich marzeń.

Przed podjęciem decyzji sprawdź, jakie przedmioty maturalne biorą pod uwagę wyższe uczelnie podczas rekrutacji.

Zapraszamy Was do Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gubinie!

W zakładce Rekrutacja możesz zapoznać się z profilami klas licealnych, jakie proponuje nasza szkoła. 

Brązowa Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gubinie  jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Szkoła na Medal 2018

Szkoła na Medal 2018

Nasza szkoła zajęła I miejsce w powiecie krośnieńskim w plebiscycie Gazety Lubuskiej Szkoła na Medal 2018 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Dziękujemy wszystkim głosującym za oddanie głosów  na naszą szkołę.

Składamy serdeczne podziękowania panu Andrzejowi Iwanickiemu za finansowe wsparcie XXIII Jesiennych Spotkań z Literaturą i... językiem polskim. 

                                                                 Organizatorki: A. Tyl, M.Jarosz, S. Krygowska

Zapraszali na studniówkę

Zapraszali na studniówkę

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w grudniu młodzież klas maturalnych zaprasza na swój najważniejszy bal- studniówkę. Każdego roku robi to oryginalnie; i nie inaczej było w tym roku. Tym razem trzecioklasiści zapraszali dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły w stylizacjach zapowiadających bal w bajkowej konwencji. Już było pięknie. Życzymy udanej zabawy!

Świętowaliśmy 10 urodziny K.I.T.-u

Świętowaliśmy 10 urodziny K.I.T.-u

Baloniki, duży tort, aula wypełniona gośćmi, wspomnienia, dobra zabawa i specjalny- 100! numer gazetki szkolnej. Tak 6 października obchodzono 10 urodziny K.I.T.-u. Impreza odbyła się w ramach XXII edycji Jesiennych Spotkań z Literaturą. Wśród zaproszonych gości byli, m.in.: pani dyrektor Halina Bogatek, pani wicedyrektor Joanna Matuszak, pani Halina Wojnicz, pan Stefan Pilaczyński, pan Andrzej Winiszewski, uczniowie naszej (i nie tylko) szkoły, rodzice. To było sympatyczne święto młodych ludzi, którzy od 2007 roku wraz ze swoją opiekunką (Alicją Tyl) tworzą szkolną gazetkę.

 

Składamy serdeczne podziękowania panu Andrzejowi Iwanickiemu za finansowe wsparcie imprezy oraz pani Beacie Siewruk za wydruk jubileuszowych egzemplarzy gazetki.

 

A. Tyl, S. Krygowska, M. Jarosz i zespół redakcyjny gazetki

Przejdź do galerii

Film Janka Witkowskiego z uroczystości

 

 

Nasi absolwenci

Nasi absolwenci

O tym, że warto uczyć się w naszym liceum (np. w klasie mundurowej), a lata szkolne to super spędzony czas, opowiadał Jankowi Witkowskiemu i Wojtkowi Siwikowi kpt. Paweł Michalak, który przyjechał do nas Pociągiem do nauki.

Przeczytaj wywiad z absolwentem LO 

Dziękujemy Fundacji PGE- za wsparcie

Dziękujemy Fundacji PGE- za wsparcie

 

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie już po raz kolejny doświadczają hojności Fundacji PGEktóra wspiera przedsięwzięcia służące rozwojowi edukacji. Dzięki pomocy Fundacji w czerwcu 2016 roku szkoła powiększyła swoje zasoby komputerowe o 14 laptopów. Zostały one przekazane nauczycielom, którzy będą  mogli w większym stopniu stosować na lekcjach internetowe pomoce dydaktyczne i wdrażać uczniów do celowego oraz świadomego korzystania z Internetu. Zakupiony sprzęt usprawni także komunikację między nauczycielami, rodzicami i uczniami za pomocą e-dziennika.

Zasłużony dla miasta Gubina

 

12 listopada 2015 r. odbyła się XI uroczysta sesja Rady Miejskiej w Gubinie. Poświęcona była Narodowemu Świętu Niepodległości. W porządku obrad znalazło się także nadanie tytułu Zasłużony dla miasta Gubina gubińskim placówkom oświatowym. Za wybitne zasługi na rzecz miasta Gubina tytuł ten otrzymała nasza szkoła. Pamiątkowy medal został wręczony pani Halinie Bogatek przez przewodniczącego Rady Miejskiej Edwarda Patka, a uzasadnienie nadania tytułu odczytała wiceburmistrz Justyna Karpisiak.

 

Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi!

Co to jest bookcrossing?

Bookcrossing to nowoczesna i     oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejsza w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki.

Musimy mieć świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika. Dlatego uwalniajmy swoje książki. Dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania!!!

Jeżeli przeczytałeś ciekawą książkę i nie jest Ci już potrzebna – daj szansę przeczytać ją komuś innemu. Wcześniej zapytaj o zgodę rodziców. Przynieś ją do biblioteki szkolnej. Książka zostanie uwolniona na półce bookcrossingowej, która znajduje się obok szatni.

Weź książkę z naszej półki, przeczytaj, zaproponuj następnej osobie lub odłóż z powrotem. Każda chętna osoba może wziąć udział w naszej akcji. Najważniejsze jest to, aby książki  krążyły z rąk do rąk i były czytane. Zapraszamy i życzymy miłej lektury!

Środa 27.03.2019

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
  ul. Piastowska 26
  66-620 Gubin
 • 68 4558184
  68 4558186

  fax 68 4558185

  e-mail: zsogubin@o2.pl

Galeria zdjęć