Nie szukaj daleko,

LO im. Bolesława Chrobrego

otrzymało tytuł Brązowej Szkoły 2019

 w rankingu  Perspektyw 2019

                                                        

Nawigacja

------------------------------------------------------------

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z XXIII Jesiennych Spotkań z Literaturą i językiem polskim.

Spotkania kółka dziennikarskiego odbywają się w środy w gabinecie 112 w godzinach 13.35-15.15  
 
 

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 1266779

 

 

Na 100% sukces masz, gdy wybierzesz Zespół nasz !!!

 

ZSO jest PRO !!!

        

 • Studniówka 2019

   

  W sobotę, 12 stycznia w Kosarzynie „Nad Borkiem” o godzinie 19 rozpoczęła się studniówka Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gubinie. Maturalny bal miały trzy klasy. Łącznie bawiło się ponad 100 osób.

  Bal rozpoczął się od przemówienia pani dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie, Haliny Bogatek oraz przedstawicielki rodziców, pani Lidii Kowal. Następnie maturzyści podziękowali dyrekcji szkoły i wychowawcom: p. Renacie Franczak, p. Marzenie Kwaśniewskiej i p. Sylwestrowi Cichoszowi oraz rodzicom za trud włożony w wychowanie i przygotowanie młodzieży do dorosłego życia i wreszcie zatańczyli ćwiczonego od dawna, pod czujnym okiem pana Roberta Woszaka, poloneza. Tegoroczni maturzyści wybrali jako motyw przewodni swojego balu karty do gry, czerpiąc natchnienie z „Alicji w krainie czarów”.

 • Konkurs czytelniczy

  Konkurs czytelniczy - Obrazek 1

  Uczniowie klasy I i II SP brali udział w  szkolnym konkursie czytelniczym Szkolne Przygody Gangu Słodziaków. Dzieci otrzymały  wcześniej albumy na naklejki, które inspirowały dzieci i  ich rodziców do codziennego głośnego czytania. Pierwszoklasiści rysowali historie o dalszych losach Gangu Słodziaków, a drugoklasiści tworzyli komiksy o ich przygodach .

  Organizatorki konkursu Magdalena Sikiewicz - Witczak, Agnieszka Nowakowska i Stanisława Krygowska wręczyły uczniom zwycięskich prac nagrody rzeczowe w postaci Słodziaków i książek, które biblioteka  otrzymała od fundatora konkursu.

 • Wycieczka do Wrocławia

  8 grudnia 2018r. klasy II a, III b i III c liceum w ramach nagrody za zwycięstwa w Lidze Przyrodniczej i Szkolnej Wiośnie Kulturalnej wybrały się na wycieczkę do Wrocławia.

  Klasy biologiczno – chemiczne wzięły udział w warsztatach organizowanych przez Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego (Muzeum Przyrodnicze). Pan Grzegorz Skórzewski przybliżył historię systematyki oraz zasady klasyfikacji biologicznej, a w części warsztatowej uczestnicy nauczyli się zasad tworzenia drzewa filogenetycznego z wykorzystaniem algorytmu – metodą UPGMA (umiejętności matematyczne bardzo się przydały!). Prowadzący z pasją opowiadał o systematyce filogenetycznej. Temat wymagał skupienia, choćby ze względu na stosowaną terminologię. Warsztaty były próbką zajęć uniwersyteckich.

 • ZSO na Drezdeńskich Jarmarkach Bożonarodzeniowych

                                       

  15 grudnia 2018 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących  w Gubinie, pod opieką p. Małgorzaty Jarosz i p. Marzeny Kwaśniewskiej, wybrała się na jarmark bożonarodzeniowy do Drezna. Podróż niemiecką koleją szybko minęła i przed południem młodzież była na miejscu. Niczym łańcuch świateł trasa bożonarodzeniowych jarmarków zaczęła się przy dworcu głównym, połyskując i mieniąc się na promenadzie - Prager Straße, wiodąc następnie pod kościół Frauenkirche (Neumarkt) i zalewając morzem świateł drugą stronę Łaby - Neustadt. Spacerując po Dreźnie grupa nie mogła ominąć najstarszego jarmarku bożonarodzeniowego w Niemczech, zwanego Striezelmarkt - Jarmark Struclowy. Nazwa ta powstała w średniowieczu i wywodzi się od serwowanej wówczas strucli. Czekały tu również niezliczone świąteczne atrakcje: domek Pflaumentoffela, czyli ludzika wykonanego z suszonych śliwek, domek z pierników, dom bajek, świąteczna piekarnia, ogrom świątecznych dekoracji i smakołyków związanych z Bożym Narodzeniem. Prawdziwą ucztę dla oczu i uszu stanowiły liczne bożonarodzeniowe występy muzyczne. Oprócz wizyty na jarmarkach bożonarodzeniowych, młodzież zobaczyła również główne zabytki starego miasta. Trasa spaceru wiodła obok kościoła Frauenkirche, do słynnych Tarasów Bruhla nad rzeką Łabą, następnie pod Kościół Dworski – Hofkirche, w którym znajduje się serce jednego z królów Polski – Augusta II Mocnego, Zamek Królewski, Operę Sempera, aż do Zwingera i Galerii Starych

 • Mikołajkowa ciuchcia

  13 grudnia 2018r. nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie zorganizowali „Mikołajkową ciuchcię” dla przedszkolaków naszego miasta. Gośćmi ZSO były przedszkolaki trzech gubińskich przedszkoli: nr 1, nr 2 i nr 3.  

  Nauczyciele i młodzież przygotowali dla małych podróżnych ciekawe warsztaty. Młodzi goście ZSO uczestniczyli min. w zajęciach w pracowni chemicznej, prowadzonych pod czujnym okiem p. Małgorzaty Sobczyk, w pracowni biologicznej, nad którą opiekę sprawowała p. Renata Franczak, w pracowni fizycznej, którą w tym roku przygotowała p. Edyta Adamczyk, poznawali zasady pierwszej pomocy pod nadzorem p. Gabrieli Adamskiej, przygotowywali dekoracje świąteczne w pracowni plastycznej wraz z p. Joanną Szymaniec, poznawali zabawki sprzed lat i zasady ich działania w pracowni matematycznej prowadzonej przez p. Jana Skórę, odwiedzili pracownie naszych najmłodszych, czyli uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, w których swoje zajęcia prowadziły p. Magda Sikiewicz-Witczak i p. Agnieszka Nowakowska, uczestniczyli w prowadzonych przez uczennice ZSO zajęciach ruchowych oraz odwiedzili przygotowaną przez młodzież ZSO Mikołajkową Kawiarenkę, w której czekał na nich Mikołaj i uczennice ozdabiające twarze małych gości.

 • Zwiedzali Sejm

  3 grudnia grupa uczniów naszej szkoły pojechała na  wycieczkę do Warszawy. Wyjazd do stolicy odbył się dzięki  inicjatywie i uprzejmości Posła na Sejm Artura Zasady i został przygotowany przez jego biuro poselskie.

  Pierwszym punktem podróży była warszawska Giełda Papierów Wartościowych, gdzie uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat ekonomii i polityki pieniężnej. Zwiedzając budnek, poznali wiele symboli funkcjonujących na giełdzie.

  Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie. Uczniowie zwiedzili sejmowy hol z  makietą kompleksu budynków sejmowych, a następnie przeszli podziemnymi korytarzami do sali obrad. Tam mieli okazję poznać posła Artura Zasadę i mogli zadać mu kilka pytań.

 • Mikołajkowe spotkanie w Akademii Malucha

  Tym razem w świątecznym nastroju część zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej K.I.T. (Weronika Domańska, Norbert Iwanicki) z opiekunką Alicją Tyl spotkała się z uczniami klasy II. Dzieci poznały Legendę o św. Mikołaju, pisały do niego list, rozwiązywały tematyczną krzyżówkę. Odpowiadały też na pytanie: Co św. Mikołaj mógłby podarować szkole? Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona…Czego tam nie było; czerwona kokarda, aby szkoła wyglądała jak dama, laptopy dla każdego ucznia, pieniądze na wycieczki, jaccuzi w każdej klasie, ZOO, dłuższe przerwy, Audi A8. Wiele radości sprawił dzieciom Mikołaj, który pojawił się w klasie i obdarował wszystkich upominkami. Serdeczne podziękowania dla Mikołaja- sponsora- Firmy A. Z. Iwaniccy

 • Zabawa andrzejkowa w świetlicy

  30 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa  andrzejkowa dla uczniów klas I i II SP.  Tego dnia świetlica zamieniła się w miejsce magicznych wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, przyjaźń, czy może jakaś inna niespodzianka. Katalog wróżb był bogaty, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Było lanie wosku, wrzucanie grosików do miski z wodą, ruletka przepowiedni, serce i szpilki. Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się również bez słodkich ciasteczek. Dodatkową atrakcją smacznej przekąski były karteczki przepowiadające przyszłość. Dzieci przeżyły wspaniałe  popołudnie, pełne magii, konkursów i wspólnego tańca.

 • Wycieczka do Chaty Taberskiej

  3 grudnia kasy I i II szkoły podstawowej pod opieką pani Kingi Adamskiej, Agnieszki Nowakowskiej i Magdaleny Sikiewicz-Witczak wyjechały na wycieczkę do Kolesina i umieszczonej w nim Chaty Taberskiej. W czasie tej wizyty dzieci mogły poznać zwyczaje świąteczne, samodzielnie wykonać ciasteczka i pierniczki oraz zjeść wigilijny barszcz. Uczniowie poznali również tajniki okolicznej przyrody oraz zajrzeli do studni życzeń. W drodze powrotnej dzieci ze smakiem zajadały wypieki własnej roboty.

  Przejdź do galerii

 • Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Znakiem tego dnia jest czerwona kokardka, która symbolizuje namiętność oraz krew jako dwie z trzech dróg zakażenia wirusem HIV.

  Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole rozpoczęły się już 27 listopada wystawą plakatów tematycznych.    Tego dnia  odbył się też  konkurs o tematyce HIV, AIDS i uzależnienia. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich gimnazjum, pierwszych i drugich liceum. Jego celem było promowanie postaw: szacunku wobec innych, przeciwdziałanie uzależnieniom, odpowiedzialności za własne życie, akceptacji i empatii wobec chorych i zarażonych, współczucia i chęci niesienia pomocy potrzebującym.

 • Konkurs o patronie LO

  26 listopada uczniowie klas pierwszych naszego liceum wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie LO – Bolesław Chrobry i jego czasy. Celem konkursu było przybliżenie pierwszoklasistom postaci pierwszego polskiego koronowanego władcy, który  ugruntował pozycję państwa polskiego w Europie.

  Oto wyniki:  I  miejsce ex aequo - Magdalena Tomczyk i Sylwia Szubert , II miejsce –  Mateusz Koniarek, III miejsce - Eryk Przybylski. Gratulujemy zwycięzcom!

 • Wypominki Poetyckie połączyły pokolenia

  22 listopada odbyła się XIX edycja Wypominków Poetyckich, która miała formę montażu poetycko-muzycznego. W związku z setną rocznicą odzyskania  przez Polskę niepodległości repertuar był ściśle związany z patriotyzmem. Intencją organizatorek było zaprezentowanie małej próbki tego,  jak artyści wyrażali swoją miłość do ojczyzny, ale też szanują pamięć o tych, którzy odeszli. Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne.  Czynny udział w tej imprezie wzięli także zaproszeni goście, którzy również recytowali poezję patriotyczną oraz  śpiewali wspólnie z uczniami znane polskie pieśni. Licznie przybyła publiczność mogła też obejrzeć występ wokalno-instrumentalny byłego nauczyciela naszej szkoły Ireneusza Szmita oraz film animowany IPN Gra o niepodległość.

 • Ćwiczyli z kompanią logistyczną

  Uczniowie klas mundurowych odbyli  szkolenie w Krośnie Odrzańskim, którego gospodarzami a zarazem instruktorami byli żołnierze kompani logistycznej z 5 batalionu saperów pod dowództwem Pani porucznik Elżbiety Sarneckiej. Celem szkolenia   były zagadnienia z taktyki takie jak: wykonanie norm bojowych z poruszania się różnymi sposobami na polu walki, czołgania się w trudnym terenie i dostarczanie amunicji na rubież prowadzenia ognia. Uczniowie przeszli także szkolenie medyczne, gdzie uczyli się udzielania pierwszej pomocy przy ranach postrzałowych i transportu rannego z pola walki.  Po przejściu dwóch pierwszych punktów szkoleniowych kadeci ćwiczyli walkę wręcz, ciosy nożem, łopatką saperską oraz toczyli między sobą krótkie walki w rękawicach bokserskich.

Brązowa Szkoła 2019

Brązowa Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna Perspektywy opracowała Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych.  W tym rankingu nasze liceum nadal utrzymuje się w gronie  najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce i otrzymało zaszczytny tytuł Brązowej Szkoły 2019.

Szkoła na Medal 2018

Szkoła na Medal 2018

Nasza szkoła zajęła I miejsce w powiecie krośnieńskim w plebiscycie Gazety Lubuskiej Szkoła na Medal 2018 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Dziękujemy wszystkim głosującym za oddanie głosów  na naszą szkołę.

Wkrótce studniówka

Wkrótce studniówka

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w grudniu młodzież klas maturalnych zaprasza na swój najważniejszy bal- studniówkę. Każdego roku robi to oryginalnie; i nie inaczej było w tym roku. Tym razem trzecioklasiści zapraszali dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły w stylizacjach zapowiadających bal w bajkowej konwencji. Już było pięknie. Życzymy udanej zabawy!

Składamy serdeczne podziękowania panu Andrzejowi Iwanickiemu za finansowe wsparcie XXIII Jesiennych Spotkań z Literaturą i... językiem polskim. 

                                                                 Organizatorki: A. Tyl, M.Jarosz, S. Krygowska

Konkurs filmowy

Zespół do spraw promocji szkoły ogłasza konkurs filmowy "Z życia mojej szkoły".

Organizatorzy konkursu oczekują na filmy, których tematem będzie życie szkoły widziane oczyma uczniów, czyli jak młodzież spostrzega swoją szkołę, jakie jest ich środowisko szkolne, jakie są walory szkoły oraz inne pomysły związane z wybraną szkołą.

Regulamin konkursu filmowego.

Świętowaliśmy 10 urodziny K.I.T.-u

Świętowaliśmy 10 urodziny K.I.T.-u

Baloniki, duży tort, aula wypełniona gośćmi, wspomnienia, dobra zabawa i specjalny- 100! numer gazetki szkolnej. Tak 6 października obchodzono 10 urodziny K.I.T.-u. Impreza odbyła się w ramach XXII edycji Jesiennych Spotkań z Literaturą. Wśród zaproszonych gości byli, m.in.: pani dyrektor Halina Bogatek, pani wicedyrektor Joanna Matuszak, pani Halina Wojnicz, pan Stefan Pilaczyński, pan Andrzej Winiszewski, uczniowie naszej (i nie tylko) szkoły, rodzice. To było sympatyczne święto młodych ludzi, którzy od 2007 roku wraz ze swoją opiekunką (Alicją Tyl) tworzą szkolną gazetkę.

 

Składamy serdeczne podziękowania panu Andrzejowi Iwanickiemu za finansowe wsparcie imprezy oraz pani Beacie Siewruk za wydruk jubileuszowych egzemplarzy gazetki.

 

A. Tyl, S. Krygowska, M. Jarosz i zespół redakcyjny gazetki

Przejdź do galerii

Film Janka Witkowskiego z uroczystości

 

 

Nasi absolwenci

Nasi absolwenci

O tym, że warto uczyć się w naszym liceum (np. w klasie mundurowej), a lata szkolne to super spędzony czas, opowiadał Jankowi Witkowskiemu i Wojtkowi Siwikowi kpt. Paweł Michalak, który przyjechał do nas Pociągiem do nauki.

Przeczytaj wywiad z absolwentem LO 

Dziękujemy Fundacji PGE- za wsparcie

Dziękujemy Fundacji PGE- za wsparcie

 

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie już po raz kolejny doświadczają hojności Fundacji PGEktóra wspiera przedsięwzięcia służące rozwojowi edukacji. Dzięki pomocy Fundacji w czerwcu 2016 roku szkoła powiększyła swoje zasoby komputerowe o 14 laptopów. Zostały one przekazane nauczycielom, którzy będą  mogli w większym stopniu stosować na lekcjach internetowe pomoce dydaktyczne i wdrażać uczniów do celowego oraz świadomego korzystania z Internetu. Zakupiony sprzęt usprawni także komunikację między nauczycielami, rodzicami i uczniami za pomocą e-dziennika.

Zasłużony dla miasta Gubina

 

12 listopada 2015 r. odbyła się XI uroczysta sesja Rady Miejskiej w Gubinie. Poświęcona była Narodowemu Świętu Niepodległości. W porządku obrad znalazło się także nadanie tytułu Zasłużony dla miasta Gubina gubińskim placówkom oświatowym. Za wybitne zasługi na rzecz miasta Gubina tytuł ten otrzymała nasza szkoła. Pamiątkowy medal został wręczony pani Halinie Bogatek przez przewodniczącego Rady Miejskiej Edwarda Patka, a uzasadnienie nadania tytułu odczytała wiceburmistrz Justyna Karpisiak.

 

Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi!

Co to jest bookcrossing?

Bookcrossing to nowoczesna i     oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejsza w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki.

Musimy mieć świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika. Dlatego uwalniajmy swoje książki. Dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania!!!

Jeżeli przeczytałeś ciekawą książkę i nie jest Ci już potrzebna – daj szansę przeczytać ją komuś innemu. Wcześniej zapytaj o zgodę rodziców. Przynieś ją do biblioteki szkolnej. Książka zostanie uwolniona na półce bookcrossingowej, która znajduje się obok szatni.

Weź książkę z naszej półki, przeczytaj, zaproponuj następnej osobie lub odłóż z powrotem. Każda chętna osoba może wziąć udział w naszej akcji. Najważniejsze jest to, aby książki  krążyły z rąk do rąk i były czytane. Zapraszamy i życzymy miłej lektury!

Czwartek 24.01.2019

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
  ul. Piastowska 26
  66-620 Gubin
 • 68 4558184
  68 4558186

  fax 68 4558185

  e-mail: zsogubin@o2.pl

Galeria zdjęć