Nawigacja

15.04.2015 r. w ZSLiT w Gubinie odbędą sie III Targi Edukacji  i Pracy, podczas których nauczyciele i uczniowie ZSO będą prezentować naszą szkołę. Zapraszamy do naszego stanowiska, gdzie poznasz ofertę edukacyjną ZSO.

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 58500

Witamy na stronie naszej szkoły

 • 16 -te miejsce LO w rankingu "Perspektyw" 2015

  Fundacja Edukacyjna Perspektywy po raz siedemnasty opublikowała ogólnopolski ranking szkół średnich. Młodzież, która szuka dobrego liceum, bierze pod uwagę miejsce szkoły w rankingach oraz opinie znajomych. Nasi uczniowie dzisiaj otrzymali potwierdzenie, że wybrali dobrze. W rankingu “Perspektyw” poprawiliśmy bowiem wynik zeszłoroczny. Nasze liceum zajęło 16-te miejsce w rankingu liceów w województwie lubuskim.

 • Te gimnazja uczą najlepiej. Ranking "Gazety Lubuskiej"

  "Gazeta Lubuska" opublikowała ranking lubuskich szkół gimnazjalnych. Przy jego opracowaniu zostały wykorzystane obiektywne wyniki egzaminów zewnętrznych oraz konkursów organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty. Nasze gimnazjum uplasowało się na 32 miejscu na 149 gimnazjów w województwie lubuskim. Świadczy to o wysokim poziomie nauczania, jakie zaoferować możemy wszystkim osobom, które chcą uczyć się w Gimnazjum nr 2 w Gubinie. Warto zwrócić uwagę, że 15 szkół, które znalazły się w pierwszej trzydziestce, to placówki niepubliczne, tak więc biorąc pod uwagę tylko szkoły rejonowe, zajęlibyśmy wysoką 17-tą pozycję.

 • Mamy finalistę

   W piątek 27.03. 2015 r. w Gorzowie Wlkp. odbyła się II część (ustna) wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Brał w nim udział uczeń kl. III D naszego gimnazjum Wojciech Siwik. Jego zadanie polegało na omówieniu dwóch zagadnień z wylosowanego zestawu. Pierwsze dotyczyło motywu funkcjonującego w sztuce, drugie na interpretacji utworu poetyckiego. Wojtek z obu części (pisemnej i ustnej) uzyskał 90%  z punktów możliwych do zdobycia, co dało mu tytuł laureata. Dzięki temu jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego. Do konkursu przygotowywała Go pani Alicja Tyl. Gratulujemy!

 • Głosujcie na Gimnazjum nr 2 w konkursie Rossmana „Rosswijajace wakacje”!

  Grupa gimnazjalistów z naszej szkoły zgłosiła swój udział w konkursie organizowanym przez drogerię „Rossman”, w którym nagrodą jest atrakcyjny, 10-cio dniowy wyjazd do Warszawy i jej okolic, organizowany w czasie wakacji. Jesteśmy jedyną grupa reprezentującą nasze miasto, a nawet nasz powiat, dlatego liczymy na wasze szerokie wsparcie.

  Grupa CeBeA - w której skład wchodzą uczniowie z klas II – musi w ramach konkursu wykonać trzy zadania:

 • Nie taki język polski straszny. Zapraszamy na Potyczki Językowe

  Już 14. 04. 2015 r. (wtorek) na szkolnych korytarzach       ( na parterze i obu piętrach) pojawią się zadania na sześciu stanowiskach ( I- VI). Znajdź je i rozwiąż do 15.04. (środa). Odpowiedzi zanieś do szkolnej biblioteki, do pani Stanisławy Krygowskiej.

 • Patryk Janiak finalistą Konkursu Piosenki Angielskiej "Fly High"

  Dnia 16 marca w VII LO w Zielonej Górze odbyły się eliminacje do VI Edycji Konkursu Piosenki Angielskiej „ FLY HIGH". Nasze liceum reprezentowali Justyna Turowska, Patryk Janiak, Patryk Nowak i  Bartosz Grenda. Spośród 90 wykonawców jury wyłoniło 18 osób, które wystąpiły podczas finału 23 marca w Zielonogórskim Ośrodku Kultury. Do finału dostał się Patryk Janiak, który swoim występem wokalnym zachwycił jurorów i zajął I miejsce  w tym konkursie.

 • Powalczą w Żarach

  W czwartek 26. 03. 2015 r. w sali widowiskowej GDK odbyły się powiatowe eliminacje 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Spośród czworga uczniów liceum troje otrzymało rekomendację do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu w Żarach. W kategorii recytacji o laury powalczą: Bartosz Lenda i Piotr Palus z kl. III c, a w kategorii poezji śpiewanej- Justyna Turowska z kl. II b. Daria Rogowska z kl. II c wystąpiła w kategorii wywiedzione ze słowa; wierzymy, że w przyszłym roku powtórzy sukces kolegów. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

 • Powiatowy konkurs rozstrzygnięty

  25.03.2015 po raz kolejny w szkolnej auli ZSO odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Państwach Niemiecko- i Anglojęzycznych. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki języka niemieckiego: Monikę Hańćkę i Marzenę Kwaśniewską oraz nauczycieli języka angielskiego Małgorzatę Stępień i Albina Sidora. Pierwszy etap odbył się w macierzystych szkołach.W murach naszej szkoły gościliśmy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznania języków obcych i ich rozpowszechnienie.

 • I etap Szkolnej Wiosny Kulturalnej

  Coraz głośniejsze ptasie trele o poranku, zieleniejące się źdźbła młodej  trawy  i nabrzmiałe świeżymi sokami pąki na gałęziach zapowiadają nadejście wiosny. Wielkimi krokami zmierza do nas nie tylko ta kalendarzowa. 23 marca br. po raz 26 rozpoczęła się także Szkolna Wiosna Kulturalna w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gubinie. Pomysłodawczynią i organizatorką tego projektu jest dyrektor ZSO Halina Bogatek.

                       Rekrutacja 2015 - 2016                                 

 

Czwartek 02.04.2015

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
  ul. Piastowska 26
  66-620 Gubin
 • 68 4558184
  68 4558186
  68 4558185
  fax 68 4558185

Galeria zdjęć