Nie szukaj daleko,

LO im. Bolesława Chrobrego

jest najlepsze w powiecie

            w rankingu Perspektyw 2016

                           

              

Nawigacja

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 379913

 

Na 100% sukces masz, gdy wybierzesz Zespół nasz !!!

 

        ZSO jest PRO    

 • 14 stycznia Perspektywy opublikowały prestiżowy ranking szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gubinie zajęło wysokie 11 miejsce wśród liceów lubuskich oraz znalazło się w gronie pięciuset wiodących liceów w kraju. Dzięki tej pozycji nadano naszej szkole honorowy tytuł Brązowej Szkoły 2016. Należy dodać, iż w stosunku do poprzedniego roku nasza szkoła awansowała w zestawieniu liceów województwa lubuskiego o pięć miejsc. To nauczyciele i ubiegłoroczni maturzyści zapracowali na ten sukces. Gratulujemy!

 • Julia Szmidt z klasy IIIB za pracę "Bogactwo i piękno przyrody mojego miasta i gminy" uzyskała tytuł laureatki II nagrody w etapie centralnym XXIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę" w kategorii prac indywidualnych.

  Konkurs organizowany jest cyklicznie od 1994 r. przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze oraz redakcję czasopisma "Poznaj Swój Kraj". Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej, promowanie Małych Ojczyzn. Podstawą udziału w konkursie jest samodzielne przygotowanie pracy w oparciu o własną dokumentację krajoznawczo - turystyczną.

 • W dniach 28. - 30.04.2016r  klasy III B oraz III C zorganizowały wycieczkę do  Wiednia. Malownicza, położona nad Dunajem stolica Austrii, to tętniąca życiem, nowoczesna metropolia. Podekscytowani uczniowie o godzinie 6:00 wyruszyli spod ZSO na podbój Czech i Austrii. Pierwszym przystankiem wycieczki był Liberec , miasto znajdujące się  w północnych Czechach nad Nysą Łużycką, gdzie  młodzież miała  okazję wjechać kolejką linową na górę Ještěd. Jednak największą atrakcją tego dnia była wizyta w Iqlandii, gdzie mieści się  nowoczesne centrum nauki.

 • Już po raz drugi z rzędu uczniowie naszej szkoły pod wodzą Pana Sylwestra Cichosza zdobyli złoty medal Lubuskiej Gimnazjady. Zawodnicy z Gimnazjum nr 2 w Gubinie  bez większych problemów wygrali dwa mecze stosunkiem 2:0 z Gimnazjum z Sulęcina oraz z Gorzowa Wielkopolskiego. Cieszy nas niezmiernie ten sukces, bo widać dominację naszej szkoły w województwie lubuskim w rozgrywkach siatkarskich. Zdobycie pierwszego miejsca w województwie premiuje nasz zespół do udziału w Mistrzostwach Polski Gimnazjów, które w tym roku odbędą się w Kołobrzegu. W skład zwycięskiego zespołu weszli: Jakub Karpiński, Adrian Trzaska, Krzysztof Ziółkowski, Robert Giedrowicz, Dariusz Sitko, Mateusz Liczbański, Patryk Czerniawski, Mateusz Stawiński, Szymon Borowski, Emil Biesiadecki, Patryk Krześlak i  Marcin Kiełek. Patryk Krześlak został wybrany na najlepszego  zawodnika  turnieju. Gratulujemy i życzymy sukcesu na Mistrzostwach Polski.

 • 4 maja o godz. 9: 00 nasi absolwenci przystąpili do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym, a o 14:00 na poziomie rozszerzonym. Jak co roku trwała uczniowska „giełda tematów”. Uczniowie poznali je, gdy otworzyli  arkusze, a nauczyciele po zakończeniu egzaminu. W powszechnym odczuciu uczniów tematy były wdzięczne, można było znaleźć liczne przykłady różnych tekstów kultury pozwalających pisać o miłości i towarzyszącym jej cierpieniu. Tradycyjnie większość piszących wybrała rozprawkę. Życzymy, aby opinie abiturientów o własnych pracach przełożyły się na bardzo dobre wyniki, a także powodzenia w czasie całej sesji.

 • 29 kwietnia pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie zakończyli kolejny etap swojego życia. W uroczystym pożegnaniu klas maturalnych wzięli udział, oprócz dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów, zaproszeni goście: wiceburmistrz Justyna Karpisiak, wicestarosta Grzegorz Świtalski, przewodnicząca Rady Rodziców p. Gadecka - Musiałowska oraz p. Andrzej Iwanicki.

  Na początku pani Dyrektor Halina Bogatek podsumowała trzy lata edukacji tego rocznika i przeszła do wręczania nagród. Nagrodzeni zostali uczniowie wyróżniający się w nauce, pracujący na rzecz szkoły i reprezentujący szkolę w różnych konkursach.

 • Takie hasło reklamowe towarzyszyło zespołowi promocyjnemu naszej szkoły.

  26. 04. 2016 r. na IV Targach Edukacyjnych,  które odbyły się w hali ZSLiT- u. W gronie wystawców zaprezentowaliśmy wszystkie  atuty naszej szkoły, chcąc zachęcić młodzież do jej wyboru, aby kształciła się na poziomie gimnazjum i liceum. Zrobiliśmy bardzo dobre wrażenie, uczniowie pokazali, że są kreatywni, świetnie nawiązują kontakty interpersonalne. Liczymy, że uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów z Gubina i okolic wybiorą ZSO- szkołę z 70- letnią tradycją. ZAPRASZAMY.

 • Jak wygląda pchła powiększona 100 razy czy skrzydło muchy pod mikroskopem? Jak płyn do mycia naczyń wpływa na napięcie powierzchniowe? Jaki odczyn ma ziemia ze szkolnego podwórka, a jaki  z doniczki z paprotką? Czy cola light faktycznie nie zawiera cukru?

  Odpowiedź  na te i wiele innych pytań znaleźli uczniowie, którzy wzięli udział w Wieczorze Naukowców. Uczniowie naszego gimnazjum i   innych szkół miło spędzili czas na nauce i zabawie. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Na zakończenie młodzież i nauczyciele przedmiotów ścisłych spotkali się przy ognisku, piekąc kiełbaski. Uczestnikom dopisała i pogoda i humory. Organizatorzy dziękują Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.

 • Czy Warszawa da się lubić? Oczywiście, że tak! A przekonały się o tym klasy I B i II B gimnazjum, które pod opieką Małgorzaty Kijewskiej, Małgorzaty Jarosz oraz Roberta Woszaka w dniach 21. – 23. 04. 2016r. wybrały się na wycieczkę do stolicy. Jak się okazało, przeważająca większość naszych uczniów gościła w stolicy po raz pierwszy. Program wycieczki był bardzo bogaty, a jednocześnie zawierał niezbędne do zobaczenia punkty na mapie Warszawy. Uczniowie mieli okazję poznać historię stolicy: tę dawną (np. Stary Rynek, Zamek i Trakt Królewski, Łazienki) i współczesną (Belweder, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki). Sporym zainteresowaniem cieszyły się: Sejm, Stadion Narodowy (może niedługo któryś z naszych uczniów zagra na nim?) oraz interaktywne Centrum Nauki Kopernik. Jednak wiele osób stwierdziło, że największe wrażenie zrobiło na nich  Muzeum Powstania Warszawskiego – symbol dla każdego warszawiaka. Większość dziewcząt wpadła w szał zakupów w Złotych Tarasach, gdzie spotkały Patrycję Kazadi.

Wiosną pięknieje!

Nabiera kształtów, wiosennych kolorów, ujawnia swą urodę… nasza jubileuszowa magnolia. Posadzona w czasie październikowych obchodów 70- lecia liceum przetrwała zimę i już się u nas na dobre zakorzeniła. Na przerwach można oglądać, jak z każdym dniem pięknieje. To dobrze wróży szkole i uczniom.

Zasłużony dla miasta Gubina

 

12 listopada 2015 r. odbyła się XI uroczysta sesja Rady Miejskiej w Gubinie. Poświęcona była Narodowemu Świętu Niepodległości. W porządku obrad znalazło się także nadanie tytułu Zasłużony dla miasta Gubina gubińskim placówkom oświatowym. Za wybitne zasługi na rzecz miasta Gubina tytuł ten otrzymała nasza szkoła. Pamiątkowy medal został wręczony pani Halinie Bogatek przez przewodniczącego Rady Miejskiej Edwarda Patka, a uzasadnienie nadania tytułu odczytała wiceburmistrz Justyna Karpisiak.

 

Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi!

Co to jest bookcrossing?

Bookcrossing to nowoczesna i     oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejsza w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki.

Musimy mieć świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika. Dlatego uwalniajmy swoje książki. Dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania!!!

Jeżeli przeczytałeś ciekawą książkę i nie jest Ci już potrzebna – daj szansę przeczytać ją komuś innemu. Wcześniej zapytaj o zgodę rodziców. Przynieś ją do biblioteki szkolnej. Książka zostanie uwolniona na półce bookcrossingowej, która znajduje się obok szatni.

Weź książkę z naszej półki, przeczytaj, zaproponuj następnej osobie lub odłóż z powrotem. Każda chętna osoba może wziąć udział w naszej akcji. Najważniejsze jest to, aby książki  krążyły z rąk do rąk i były czytane. Zapraszamy i życzymy miłej lektury!

Bolesław Chrobry otrzymał szalik na Mikołaja

Uczniowie i rodzice klas licealnych udziergali szalik dla patrona naszego liceum, Bolesława Chrobrego. Części szalika zostały połączone w jeden długi szal, który został zawieszony na korytarzu szkolnym obok portretu Bolesława Chrobrego, który od 20 lat jest patronem LO. 

Sobota 28.05.2016

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
  ul. Piastowska 26
  66-620 Gubin
 • 68 4558184
  68 4558186
  68 4558185
  fax 68 4558185
  e-mail: zsogubin@o2.pl

Galeria zdjęć